01
Консультации
Способ пожертвования

Подпишитесь на нашу рассылку новостей

Друзья
Партнеры
Новини
Поетичний вечір Ірини Набойщикової

Поетичний вечір Ірини Набойщикової

Ось так затишно та душевно, 13 лютого на території Благодійного фонду Мій Дім , пройшов
поетичний вечір талановитої Херсонської поетеси – Ірини Набойщикової, на якому презентувала свою першу збірку під назвою: «Капли жизненных истин».
“Я познайомилась з Ірою майже рік тому. Ми з колегою поїхали в Каховський геріатричний пансіонат відвідати випускників Олешківського інтернату. Перше, що здивувало мене в Ірі, її манера говоріння. Так, як вона багато читає класичної літератури та мало спілкується із сучасними людьми, склалось враження, що переді мною була представниця аристократії. Вона говорила мовою книжок.
Повертаючись до дому, колега розказала, що Іра пише глибокі, чуттєві вірші, і що перше моє завдання, як нового співробітника в Центр розвитку сім’ї та батьківства “Мій Дім” – відкоректувати 30 віршів Іри та розробити дизайн її першого збірника, який фонд Мій Дім допоможе роздрукувати. Запланований тираж – 100 екземплярів.
2 тижні я вчитувалась в слова, написані Ірою, і розуміла, що ця дівчина описує чарівність тих речей, яких не бачила, оспівує чуттєвість відносин, яких не мала.


Скільки радості та легкості несла мені її поезія, що тяжко було повірити в те, що ці рядки написані в стінах дому пристарілих, дівчиною, яка виросла в дитячому будинку, має інвалідність..
Знаєте, раніше я писала про інклюзію. Наскільки суспільство готове приймати талановитих людей, які мають інвалідність, при цьому не акцентувати увагу на вадах здоров’я, але – на талант.
Вчора, здається, присутні не помічали, що Іра сидить у візку. Їй задавали різноманітні 

 

питання, її віршам аплодували, історією її працелюбності надихались. ”
(Варару Анастасія – менеджер по зв’язкам з громадськістю)
І справді, вечір пройшов в доволі затишній атмосфері спілкування. Історія Іри надихнула одного із хлопців, що проживає в центрі соціальної інтеграції випускників інтернатів, показати свої вірші. Він зізнався, що вже давно пише, але не наважувався показати свою творчість друзям.

Захід відбувся завдяки супроводу наших постійних партнерів – ТОВ “Рідна земля”
Дуже дякуємо, громадській організації із Китаю –  Hromada.club за ваші подарунки для поетеси. І інвалідний візок і смартфон дуже сподобались Ірі. Завдяки вам нам вийшло її здивувати.
Наступний поетичний вечір заплановано на липень місяць.